Par Mums

Majoru kultūras centra Kauguru kultūras nama bērnu tautisko deju kolektīvs „Vizmiņa” pastāv kopš 2005.gada.

Kolektīvā dejo vairāk kā 120 dejotāju. Pašai mazākajai dejotājai bija divi gadi un divi mēneši, kad viņa uzsāka savas dancotājas gaitas.

Kolektīvā bērni iemācās apgūt latviešu tautas dejas soļus, iegūst jaunus draugus, mācas strādāt komandā. Bērni ir dzīvespriecīgi, draudzīgi, azartiski un jautri. Viņi regulāri apmeklē mēģinājumus, centīgi danco. Ir tādi, kas mīl deju.

Kolektīvs piedalās visos kultūras centra un pilsētas rīkotajos pasākumos. Neatņemama sastāvdaļa ir labdarības koncerti un koncerti represētajiem.

Kad bērni gatavojas pušķot egles un baudīt ziemas priekus, klāt ir Adventes koncertu laiks – kad dāvinām skatītājiem Lapmežciemā, Vaivaros un Kauguros savas siltās domas, smaidu un dejotprieku.

Marta beigās Lieldienu Zaķis iznēsā savas raibās oliņas. Mazie dancotāji, savilkuši biezus džemperus un apsējuši adītas šalles, ar raitu deju soli ierībina pavasari.

Ievu, ceriņu un jasmīnu ziedēšanas laikā ir klāt vismīļākie gada svētki – Mātes diena, kad katrs mazais dancotājs ar raitu dejas soli, sūta bučas savam mīļākajam cilvēkam – māmiņai.

Kolektīva dibinātāja un vadītāja ir Ineta Tālzeme, kura strādā šai jomā jau vairāk kā 25 gadus un pa vakariem vēl pati izdejo dažādus deju rakstus vidējās paaudzes deju kolektīvā.

Ar drošu sirdi kolektīva vadītāja Ineta saka: „Es mīlu deju!” Un šo mīlestību viņa cenšas nodot tālāk saviem mazajiem dejotājiem.

 

Sasniegumi:

2020. gads 8. marts

XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” repertuāra apguves un dalībnieku atlases skatē iegūtas 3 Augstākās pakāpes! Visām trīs grupām kas piedalījās.


2015.gads 24.marts:

Gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem – Novadu/ pilsētu tautas deju kolektīvu atlases skatē iegūta LAUREĀTA pakāpe ar 49,3 punktiem no 50p.

Labākais rezultāts – 1. vieta  Latvijā 1.-4.klašu C grupā! Kopumā visu vecumu un kvalitātes grupu konkurencē – 3. vieta Latvijā!

Žūrijas priekšsēdētāja:   Indra Ozoliņa – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta “Līdz varavīksnei tikt” mākslinieciskā vadītāja, deju kolektīva “Vizbulīte” vadītāja

Žūrijas locekļi:

Indra Filipsone – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, pedagoģe

Gunta Bāliņa – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mākslinieciskās padomes locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, horeogrāfe, pedagoģe

Iluta Mistre – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta “Līdz varavīksnei tikt” virsvadītāja, bērnu deju kolektīva “Pūpolītis” vadītāja

Ilze Mažāne – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta “Līdz varavīksnei tikt” projekta vadītāja un virsvadītāja, Valsts izglītības satura centra vecākā referente

 

2014.gads 26. aprīlī

  • Jūrmalas Kultūras centra deju kolektīvu skate –

Skates rezultāti – 3-4 gadu vecuma grupa un 1.-3. klases vecuma grupa ieguva AUGSTĀKO – A pakāpi, 5-7 gadu vecuma grupa ieguva I pakāpi.

Žūrija: Republikas Deju svētku virsvadītāji – Maruta Alpa, Zanda Mūrniece un Marga Apsīte.

  • Jūrmalas skolēnu deju kolektīvu skate –

Skates rezultāti – 1. -3.klašu grupa ieguva augstāko – LAUREĀTA pakāpi, 5 – 7 gadu un 3 – 5 gadu vecuma grupa ieguva 1.pakāpi.

Žūrija: Inga Pulmane – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta “Līdz varavīksnei tikt” mākslinieciskā vadītāja

Zanda Mūrniece – deju svētku virsvadītāja, horeogrāfe

Renāte Linde – deju svētku mākslinieciskās padomes locekle

Sandra Keisele – deju pasniedzēja, deju kolektīva „Dejotprieks” vadītāja

 

2005.gads

Jūrmalas skolēnu deju kolektīvu skate.

Skates rezultāti – 1. -2.klašu grupa ieguva 1. vietu